Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Stacja Muranów - Blog Beaty Chomątowskiej i Karoliny Przewrockiej Stacja Muranów - Blog Beaty Chomątowskiej i Karoliny Przewrockiej Stacja Muranów - Blog Beaty Chomątowskiej i Karoliny Przewrockiej

20.12.2015
niedziela

Głos ludu

20 grudnia 2015, niedziela,

Wsiadam. Podaję adres. Z miejsca zagaja:
– Ale sobie żydki pobudowały chałupę w centrum Warszawy, nie?

Na moment zapiera mi dech, jak zwykle w takich sytuacjach, kiedy nie można sobie wmówić, że się przesłyszało albo ktoś się przejęzyczył, ale łapię powietrze i mówię, starając się mimo wszystko zabrzmieć uprzejmie, że nie zamawiałam obrażania, tylko szybki dowóz na miejsce. Bo niestety nie mogę wysiąść, za dziesięć minut muszę być na miejscu.

Chyba nazbyt udało się z tą uprzejmością, bo niezrażony ciągnie dalej:
– To nie mówi się „żydki”? A jak się mówi? „Żydzi” można mówić, czy to też nie bardzo?
– Można – przełączam się na tryb edukacyjny. – Od dużej litery, bo od małej to określenie grupy religijnej, jak buddyści abo chrześcijanie.
– Aha. A więc można, tak? Na pewno?
– Można.

Po dwóch kilometrach odzywa się znowu:
– Żydzi rządzą światem. Wie pani, że Hitler też był Żydem? On to tak wszystko zmontował przeciw swoim, a na koniec sam uciekł. I podobno gdzieś żyje w Ameryce Południowej.
– A skąd pan czerpie podobne rewelacje?
– Z internetu.

W internecie mógł posłuchać wypowiedzi kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Grzegorza Brauna i uwierzyć, że świat jest w rękach Żydów, którzy przed wiekami zawiązali międzynarodowy spisek. Wielu przyzwoitych ludzi wzruszało wówczas ramionami, słysząc, że należałoby zakazać publikacji podobnych treści. Bo przecież Brauna trudno traktować poważnie.

W internecie mógł obejrzeć, jak na wrocławskim rynku płonie kukła przedstawiająca Żyda (tego przez duże „Ż”). Przyzwoici ludzie radzili, by nie popadać w histerię, bo to tylko polityczne ekstremum.

Kiedy na oficjalnym profilu prezydenta Polski pojawiła się relacja z Chanuki w Belwederze, sam mógł pod nią poinformować – pod nazwiskiem albo fałszywym profilem, jeśli byłby bardziej przezorny – że wstydzi się za głowę państwa i drugi raz by na nią nie zagłosował. Takich komentarzy pojawiły się wówczas dziesiątki. Oraz inne, znacznie gorsze. Przyzwoici bagatelizowali, że to na pewno prowokatorzy, internetowe trolle, bo zwykły wyborca nigdy nie zamieściłby czegoś podobnego. Profil nadal jest otwarty, każdy może pisać, co chce, komentarze pod postem o Chanuce, z którymi wciąż można się zapoznać, gdyby ktoś był ciekaw, nie doczekały się tam reakcji choćby jednym zdaniem.

Jeszcze nie tak dawno antysemickie wymysły rodem z „Protokołów mędrców Syjonu” szeptano sobie na ucho, a gazetki, w których je publikowano, większość kioskarzy upychała wstydliwie pod ladą. Wciąż wierzy w nie wielu – co do tego nie mam złudzeń – ale w oświeconym, należącym do europejskiej wspólnoty społeczeństwie, za jakie lubimy się uważać, dotąd jakoś głupio było się do nich przyznawać otwarcie. Dziś przedstawił je publicznie lider drugiej co do wielkości siły w polskim parlamencie. Jeśli nikt nie zaprotestuje, trudno o bardziej oczywiste przyzwolenie, by przedstawiał każdy.

Może zanim cały kraj zacznie świętować narodziny Żyda, którego matką była Żydówka obwołana królową Polski, da się coś z tym jeszcze zrobić?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 24

Dodaj komentarz »
 1. Pani jest optymistką. Proszę sobie obejrzec witrynę Warszawskiej Gazety. Pare lat temu napotkałem te szmatę w warszawskim sklepie osiedlowym. Wcale nie była ukryta. Na pierwszej stronie „Żydzi rządzą Polską”, a pod tym galeria zdjęc z Tuskiem na pierwszym miejscu. Kazde zdjęcie miało domalowaną ranę postrzałową na czole. To z miejsca sie kwalifikowało do prokuratora. I co? I nic. Szmata regularnie ukazuje się w (podobno) europejskiej stolicy. W USA za cos takiego byłby natychmiastowy proces. Zreszta trudno sobie wyobrazic, zeby ktokolwiek sie odwazył wystawic takiego szmatławca na widok publiczny. (Moze, jesli Trump wygra wybory.) A w Polsce to normalka. Sami wyhodowalismy tego potwora. Potwor ma sie dobrze, a nawet coraz lepiej.

 2. Szanowna Pani Beato

  Antysemityzm nie jest tylko polskim problemem. Z drugiej strony na to patrzac wiekszosc europejskich Zydow zostala wymordowana przez europejskich chrzescijan na terenach okupowanej Polski. Pani taksowkarz zostal wyedukowany w Pani kraju. Moze to tam w ministerstwie edukacji tylko prosze nie czepiac sie teraz PiS trzeba adresowac swoja frustracje wywolana autentyczna polska glupota.

  P.S.
  Taksowkarze w moim kraju nie rozmawiaja o religii i polityce.

  Slawomirski

 3. Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu! To takie koszerne. Najpierw sprowokowac Polakow, a potem beczec na caly swiat, jacy to antysemici.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ten tekst jest na poziomie tego taksówkarza. Tak samo głupi i podły.

  Jeśli taksówkarz reprezentuje cały lud, to kogo reprezentują panie? (Żydów?)

 6. To dobrze, że tępicie jednego antysemickiego palanta.

  Ale czemu nie chwalicie milionów filosemitów czczących narodziny Żyda i obwołujących jego mamę królową Polski…

 7. 1.
  „Dziś przedstawił je publicznie lider drugiej co do wielkości siły w polskim parlamencie.” – mają panie na myśli p. Kopaczową? Toż to niemożliwe, by ona coś takiego powiedziała! Więc kto i co powiedział i gdzie można o tym poczytać?
  2.
  Ten sam sposób narracji co w opowieściach o protokołach mędrców Syjonu i tę samą na nią podatność widać w opowieściach o zamachu i ostatnio o trybunale konstytucyjnym – czy więc te niedawne kłamstwa smoleńskie i trybunałowe to przyczyna czy skutek – a może objaw? Czego objaw?.

 8. Jakieś tępe dzidy jesteście. Nauczyć się pisać poprawnie, a potem wymądrzać…

 9. Dobry start: cenzurą.

 10. Szanowna Pani „Błogosławiona”,
  1. Faktem jest, że powiedzenie „wasze ulice, ale nasze kamienice” jest (niestety) znów aktualne w Polsce.
  2.Hitler był Austriakiem, ale miał on żydowskiego dziadka (patrz autorytatywna biografia Hitlera pióra Tolanda). Tak więc nie był on Żydem w myśl prawa talmudycznego i wzorowanych na nim tzw. ustawach norymberskich, według których Żydem jest tylko potomek Żydówki, czyli tylko osoba mająca żydowską matkę.
  3. „Protokoły mędrców Syjonu” NIE są antysemickie, a tylko antysyjonistyczne.
  4. Jezus był Żydem, ale nie był on syjonistą.
  5. Co to ma do Muranowa? Nazwa tej dzielnicy pochodzi przecież od nazwy dzielnicy Wenecji, a nie od nazwy dzielnicy w Jeruzalem!

 11. Narciarz
  Nie takie gazetki jak ta „warszawska” legalnie ukazują się w USA. Tam formalnie obowiązuje przecież wolność słowa!

 12. @jakowalski:
  > „1. Faktem jest, że powiedzenie „wasze ulice, ale nasze kamienice” jest (niestety) znów aktualne w Polsce.”
  Słyszałem o różnych nadużyciach związanych z reprywatyzacją, ale nie słyszałem o jakimś większym udziale w nadużyciach Żydów. A tylko taką rzecz można by krytykować.
  > „2.Hitler był Austriakiem, ale miał on żydowskiego dziadka (patrz autorytatywna biografia Hitlera pióra Tolanda).”
  Czytałem Tolanda, ale nie pamiętam takiego autorytatywnego stwierdzenia. Spekulacja i plotki to co innego.
  > „3. „Protokoły mędrców Syjonu” NIE są antysemickie, a tylko antysyjonistyczne.”
  Też czytałem. „Protokoły mędrców Syjonu” są prezentacją lęków konserwatywnej prawicy, która źródła swoich problemów upatrywała w Żydach, ale bynajmniej nie w ruchu syjonistycznym. Zresztą, choć „Protokoły” są o kilka lat starsze od I Kongresu Syjonistycznego.
  > „4. Jezus był Żydem, ale nie był on syjonistą.”
  Oczywiście, że nie mógł być przedstawicielem postawy ideowej powstałej niemal 2000 lat później. Tak samo, jak Maryja nie mogła być rzymską katoliczką.
  > „5. Co to ma do Muranowa?”
  Autorki są związane i z Muranowem i z rozmową z taksówkarzem-antysemitą.

 13. No i mamy, natychmiast, koncert prawdziwych polaków, co to to wszem i wobec udowadniają, że antysemitami nie są!
  Ta ciemna antysemicka masa, wychowana przez antysemicki kler, nie zauważa swego antysemityzmu, bo jest on tak oczywisty jak oddychanie powietrzem.
  Kto zastanawia się czym oddycha?
  Polak o mentalności chłopa pańszczyźnianego, zniewolony przez katabasów, nienawidzi Żyda od zawsze; choćby dla tego, że kiedyś ten udzielał mu kredytu w karczmie, czy sklepie. Chcesz, by twój przyjaciel stał się twoim wrogiem, pożycz mu pieniądze.
  Że nie wspomnę o tych, którzy wciąż wierzą w porywanie małych katolików, by utoczyć im krwi na macę.
  Nauki takich kościelnych gigantów jak faszysta Wyszyński wiecznie żywe.
  W ciemnocie wiedziemy prym na całym świecie.

 14. Pan Jezus był Żydem, a Matka Boska Żydówką. Podobno papież Franciszek też jest Żydem. Dobrze, że mamy prezesa i prezydenta czystej krwi.

 15. Sugar Daddy
  A ty jesteś ciemną, syjonistyczną masą, wychowaną przez antypolskich rabinów, a więc nie zauważasz swego antypolonizmu, albowiem on jest dla ciebie tak oczywisty jak oddychanie powietrzem.
  Jesteś typowym Żydem o mentalności lichwiarza, zniewolonym przez rabinów, nienawidzącym Polaków od zawsze; choćby dla tego, że odkryli oni dawno temu, że jako lichwiarz wyzyskujesz ich, pożyczając im pieniądze na lichwiarski, a więc z definicji nieuczciwy procent.
  Dla ciebie nauki takich żydowskich faszystów jak Herzl, Weizmann, Kook a szczególnie Żabotyński są wiecznie żywe, a tacy syjoniści jak ty to w swej ciemnocie wiodą prym na całym świecie. Przypominam ci też, że krytycy syjonizmu, tacy jak n.p. Joseph Massad podkreślają, że jest on formą rasizmu, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę działania władz Izraela, takie jak realizacja tzw. Prawa do Powrotu, umożliwiającego każdemu Żydowi przyjazd do Izraela i osiedlenie się tam tylko dla tego, że jest on Żydem. 🙁

 16. W Polsce? Może za tysiąc lat. Tu dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, świętem w które na niby? szczerze? skłóceni się godzą, wielki obrońca polskiego chrześcijaństwa publicznie mówi o najgorszym sorcie ludzi. On i jego partia nie tracą popularności, księża nie krzyczą naruszaniu przykazań itp. Tu gość z Matką Boską w klapie na oczach milionów zamiast podać rękę proponował podanie nogi, trzęsienia ziemi i ogólnego potępienia nie było.

 17. tykowalski,
  Dawaj jeszcze, wprost uwielbiam takie wynurzenia; potwierdzają to co napisałem wyżej.

 18. Cukierkowy tatusiu – przecież sam tego chciałeś! 😉 Patrz: 21 grudnia o godz. 12:56 (1090).

 19. O Chryste, tekst cieniutki jak herbata z czwartego parzenia. Pełen stereotypów i tworzący na siłę problemy tam, gdzie ich nie ma. Czy tylko w ten sposób potrafi Pani zaistnieć? Nie stać p. Chomątowskiej na nic więcej? Pani męża stać na duże wyzwania i wielkie projekty. Szkoda, że nie dorównuje mu Pani poziomem w swojej dziedzinie.

 20. sugadaddy – ” Ta ciemna antysemicka masa, wychowana przez antysemicki kler, nie zauważa swego antysemityzmu, bo jest on tak oczywisty jak oddychanie powietrzem.” i dalej … „Polak o mentalności chłopa pańszczyźnianego, zniewolony przez katabasów, nienawidzi Żyda od zawsze; choćby dla tego, że kiedyś ten udzielał mu kredytu w karczmie, czy sklepie.”

  Jeżeli powyższe jest wypowiedzią człowieka rozgarniętego, to na zeusa, ręce opadają.
  Dualizm, dualizm, dualizm – jak nie jesteś z nami, to przeciw nam .. skąd my to znamy….

 21. Paweł_M (wpis 1097)
  Chyba nie wiesz, że „sugadaddy” jest nienawidzącym Polski i Polaków syjonistą, jednym z tych, którzy w roku 1968 wciąż świętowali zwycięstwo Izraela nad Egiptem, którzy rozpoczęli w owym 1968 roku niesławnej pamięci „awantury marcowe” przy pomocy których chcieli oni dojść do władzy w Polsce (marcowe rozgrywki o władzę na górach PZPRu pomiędzy „Żydami” a „Chamami”, a które wówczas wygrali ci trzeci, czyli „Ślązacy” z Gierkiem na czele) a później nie rozumieli, dlaczego nie było dla nich w tejże Polsce miejsca, a więc uciekli z niej, tyle że raczej do Szwecji niż do Izraela. Dziwię się tylko, że te, aż tak antypolskie wpisy „sugadaddy” są tolerowane przez redakcję „Polityki”.

 22. azur (wpis 1091)
  Jezus z Nazaretu (Jeszua ben Miriam) był Żydem tylko z punktu widzenia prawa rabinicznego oraz opartych o to prawo ustaw norymberskich, jako że miał on za matkę Żydówkę, ale jego ojcem był Rzymianin, niejaki Pantara (legionista stacjonujący w Palestynie). Z kolei prezes (wiadomo który) jest podobno potomkiem rabinów z Odessy, a żona prezydenta (wiadomo którego) Żydówką. Tyle, ze zarówno prezes jak i żona prezydenta pochodzą nie od Żydów „właściwych” (czyli Hebrajczyków) a od Chazarów, którzy nie byli semitami. Przypominam też, że w III Rzeszy za Żyda uznawano tylko potomka żydowskiej matki albo babki, jako że Hitler miał żydowskiego dziadka.
  Z tymi Żydami nie jest więc tak prosto, jak to ci się wydaje…

 23. Nudna ta pedagogika wstydu.
  No i daje wręcz przeciwne do zamierzonych rezultaty.
  Jestem przekonany, że w jakimś stopniu natężenie tej pedagogiki przyczyniło się do zwycięstwa PiS.
  Biorąć pod uwagę rodzinne powiązania,- być może tylko się z tego cieszyć? 😉

  Niby Kukiz miał być alternatywą dla POPiSu a okazał się być idiotą.
  I dalej nie wiadomo skąd przyjdzie wybawienie od POPiSu…

 24. A cenzorki cenzurują.
  Widać taki mają prikaz.

 25. zza kałuży
  Alternatywą dla POPiSu może być tylko Alternatywa dla Polski (AdP), na wzór Alternatywy dla Niemiec (AfD) z jej programem głoszącym bezpośrednią demokrację w stylu szwajcarskim i sprzeciwiającym się przywilejom dla dla homoseksualistów, niekontrowanej imigracji oraz walucie euro. Mam więc nadzieję, że wygra ona następne wybory. Przypominam też, że ponad 2/3 z jej założycieli posiada doktoraty, a więc nie można tej partii zarzucić populizmu. Może byśmy tak założyli podobną partię w Polsce?
  lech.keller(at)gmail.com

css.php